Lars Ole Allum

Lars Ole Allum

Vd

Mobil: 472 93 575
lars@mytos.no

Lars har lång och gedigen erfarenhet inom telekom och är bland annat arkitekten bakom produkter som Prepaid och Trådløs bedrift. Internationellt har han vidareutvecklat affärsmodellen för försäljning av innehåll via mobilen, en modell som efter hand har blivit en global miljardindustri.

Per Gunnar Gulliksen

Per Gunnar Gulliksen

Produktchef

Mobil: 975 45 173
pgg@mytos.no

Per Gunnar är Mytos produktchef och kan IT- och telekombranschen väldigt bra efter mer än 25 års erfarenhet av försäljning och affärsutveckling i branschen. Per Gunnar är också vår programvaruspecialist och får Mytos att utöva magi för våra kunders skull.

Atle Aarak

Atle Aarak

Analysechef

Mobil: 996 99 800
atle@mytos.no

Atle är en av Norges mest erfarna analytiker inom mobiltelefoni. Han har arbetat med detta sedan 1994, och har en djup förståelse för branschen, priser, villkor och konsumtionsmönster. Det är inte många i Norge som kan ge ett företag ett så optimerat mobilavtal som Atle.

Mikael Falk

Mikael Falk

Sverigechef

Mobil: +46 79 348 0474
mikael.falk@techstep.se

Mikael er ansvarlig for Mytos i det svenske markedet. Han har lang erfaring fra IT-bransjen samt salg og markedsføring, blant annet fra Microsoft. Vil du vite hvordan Mytos kan hjelpe svenske foretag, tar du kontakt med Mikael.

Sten-Åge Olsen

Sten-Åge Olsen

Säljchef

Mobil: 900 91 865
sten-age@mytos.no

Sten-Åge har över 25 års erfarenhet inom teknik och försäljningsarbete inom IT-branschen och har arbetat med försäljning och produktledning på Telenor i 10 år. Sten-Åge är mycket intresserad av att förstå och underlätta för våra kunder och är mycket kompetent när det gäller mobiltelefoni och skatteregler.

Lindis Foss Vinje

Lindis Foss Vinje

Säljare

Mobil: 918 83 190
lindis@mytos.no

Lindis arbetar med medelstora och stora kunder via vårt förhandlingssystem, och är känd för sin mångsidiga kompetens och utmärkta kundservice. Hon är mycket erfaren som KAM och har bland annat arbetat för Telenor.

Robin Gyve

Robin Gyve

Säljare

Mobil: 930 39 123
robin@mytos.no

Robin arbetar som säljare för Mytos. Han har lång erfarenhet som säljare och försäljningschef i IT-branschen, och bryr sig mycket om att kunderna ska få den lösning som passar bäst för just dem. Han är alltid glad och lösningsorienterad.

Hanne Kluw

Hanne Kluw

Avdelningschef Kundleverans

Mobil: 932 11 625
hanne@mytos.no

Hanne har lång erfarenhet som projektledare och kundansvarig. Hon vet hur man bygger bra relationer och arbetar metodiskt och strukturerat för att våra kunder ska få professionella och strömlinjeformade leveranser.

Christine Charlotte Berglie Askeland

Christine Charlotte Berglie Askeland

Leveranskoordinator

Mobil: 900 85 755
christine@mytos.no

Christine har stor erfarenhet av logistik, och har relevant utbildning från Universitetet i Oslo och BI. På Mytos arbetar hon med leveranser, tillsammans med Atle och Hanne. Christine är vänlig och tillmötesgående och bidrar till snabba och professionella leveranser.

Anne Rålien

Anne Rålien

Leveranskoordinator

Mobil: 404 54 404
anne@mytos.no

Anne har 10 års erfarenhet inom IT-branschen och en kandidatexamen i visuell kommunikation. Tidigare arbetade hon på Hewlett-Packard Norge med administration och samordning av olika marknadsföringsprojekt både hemma och utomlands, med mycket partner- och leverantörskontrakt.

Trine Sandvik Kolbjørnsen

Trine Sandvik Kolbjørnsen

Marknadschef

Mobil: 958 77 348
trinek@markedssjefene.no

Trine är marknads och kommunikationsansvarig för Mytos. Vänligen kontakta Trine för frågor som avser marknad, kommunikation och PR.

Kjetil Maridal

Kjetil Maridal

Prosjektleder

Mobil: 90672588
kjetil@mytos.no

Kjetil er prosjektleder i Mytos og er opptatt av å finne gode løsninger for kundene samt skape gode relasjoner. Han har 10-års erfaring med drift av telefoniløsninger og IT-support, og 20 års erfaring med salg og rådgivning innenfor telefoni og kommunikasjonsløsninger.

Marius Fjeldet

Marius Fjeldet

Systemutvecklare

Mobil: 913 39 459
marius@mytos.no

Marius arbetar med programmering, men hjälper oss också med andra IT-relaterade utmaningar i vardagen. Han har alltid varit förtjust i att hitta kreativa lösningar och har utvecklat bland annat webblösningar och applikationer för Mytos.

Glenn Gukild

Glenn Gukild

Systemutvecklare

Mobil: 926 15 299
glenn@mytos.no

Vår systemutvikler Glenn har bakgrunn fra Kommunikasjonsteknologi og Informasjonssikkerhet på NTNU. I Mytos jobber han med programmering og sørger for at systemet fungerer som det skal.

Odd Magnus Meyer

Odd Magnus Meyer

Utvecklare

Mobil: 97180856
odd-magnus@mytos.no

Odd Magnus kommer fra Informasjonsteknologi på HiOA, med vekt på web- og mobilutvikling. Han er en trivelig bergenser som trives godt med koding og kaffedrikking.